Rekreacja


Pałac Parkowy w Parnowie to szeroka gama atrakcji nie tylko dla naszych gości hotelowych ale także dla osób chcących aktywnie spędzić czas na łonie natury. Cisza i spokój, otaczająca przyroda, obecność zwierząt, zapach jeziora czy piaszczysta plaża zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

 Mini ZOO

Wstęp:

20zł od auta / 5zł od rower - w cenie smakołyki do karmienia naszych zwierzaków.

ZAKAZ KARMIENIA ZWIERZĄT WŁASNYM JEDZENIEM!Obcowanie wśród zwierząt to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie mogą spotkać człowieka. Każde zwierzę to odrębna osobność, każde ma swoje zachcianki i humorki i każde potrafi skraść nawet najbardziej zimne serce. Dlatego nasze Mini ZOO jest tak wielką atrakcją dla odwiedzających nas gości.

 

Zwiedzanie MINI ZOO można zacząć od wesołej gromadki kucyków, osiołków i muła. Są naprawdę warte uwagi. Każdy z osobna jest na swój sposób inny i zabawny ale razem, tworzą niemalże gang, który zawsze coś psoci i kombinuje. Szefem całej gromadki jest najmniejszy kuc szetlandzki o imieniu Szeti. Kuc Silver to hucuł, jest najstarszy i tym samym najbardziej rozważny i spokojny – widać, że ma poważanie wśród kolegów. Od niedawna do naszej gromadki dołączyli Borys i Fantazja. Są to koniki polskie, które jak na tą rasę przystało są trochę urwisowate ale przy tym bardzo towarzyskie.

 

 

 

I na koniec nasze Osiołki i ich kolega muł – nie mają on imion z bardzo prostego powodu – osiołki są niemalże identyczne, trudno je rozróżnić a mułek został po prostu mułkiem. Osiołki to nie lada atrakcja. Ich długie uszy, śmieszne pyszczki i zawadiackie zachowanie powoduje, że można na nie patrzeć godzinami. Wszystkie razem tworzą niepowtarzalną gromadką, które tylko czekają żeby popisać się przed zwiedzającymi.

 

Kolejną przeuroczą rodzinka jest rodzinka kózek. Ta gromadka jest naprawdę duża. Kózki są różne: mniejsze, większe, białe, szare, jedne mają proste rogi inne bardziej zakręcone, każda jest inna ale łączy je jedna wspólna cecha – wszystkie są bardzo ciekawe i bardzo łakome. Lubią też psocić - i tu małe ostrzeżenie – potrafią zabrać czapkę z głowy i pociągnąć za kurtkę. Lubią też się popisywać skacząc po swoim wybiegu a czasem można zobaczyć jak „biją się rogami”. I najważniejsze - uwielbiają jak robi im się zdjęcia, także zapraszam wszystkich fotoreporterów i tych małych i tych dużych.

 

Tuż obok mieszkają dziki i świnki. Duża rodzinka brudasków. Niezależnie od wielkości i wieku wszystkie świnki uwielbiają taplać się w błocie. Zawsze mają brudne ryjki, bo ciągle coś przekopują. Bywają też bardzo leniwe a gdy śpią to głośno chrapią. I kochają jedzenie, czasem nawet kłócą się o nie, bo każde świnka chce mieć wszystko tylko dla siebie.

 

 

 

Trzeba jednak być bardzo ostrożnym bo potrafią ugryźć, dlatego pod żadnym pozorem nie można głaskać świnek i dzików, nawet jeśli przytykają ryjki do ogrodzenia.

 

Kolejny wybieg, to królestwo Danieli. Szefem małego stadka jest samiec o imieniu Kuba. Jest z nami od samego początku i ma świadomość swojej pozycji. Jest on bardzo miły i lubi ludzi ale w okresie, kiedy ma na głowie poroże może być agresywny dlatego nie można go w tym czasie głaskać.

Samiczki i malutkie daniele są bardzo łagodne ale bywają nieufne do ludzi, dlatego nie zawsze dają pogłaskać. Jednak ich urok sprawia, że każdy spędza przy nich mnóstwo czasu.

 

 

 

Mamy tez małą rodzinkę kurek – które także cieszą się, gdy poświęca im się troszkę uwagi. Bardzo często zdarza się, ze w naszym zwiedzającym towarzyszą kotki. Są bardzo towarzyskie i kochają ludzi. Mamy czarną kotkę o imieniu Nitka, Pingo – kotka o maści tricolor, duży bury kocur Dzikusek i jego białobura córeczka o imieniu Ciapka.

 

Mamy też biało czarnego pieska o imieniu Cziko i jego 90-kilogramową koleżanką Omenkę, która jest rasy mastiff angielski. Oba psiaki są łagodne jak baranki i kochają dzieci.

 

Na zakończenie naszej wycieczki po MINI ZOO proponuje zajrzeć do STAJNI i poznać koniki, które należą do naszej szkółki Jeździeckiej.

 

 

Dokumenty do Pobrania:

 

Wszystko co jest, posiada bowiem duszę, czy to kamień, czy roślina, czy zwierzę, czy nawet myśl. To, co znajduje się na ziemi i pod jej powierzchnią, ani przez chwilę nie przestaje się przeistaczać, bo ziemia jest również bytem żywym i posiada własną duszę. My stanowimy część tej duszy i rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że ona działa zawsze na naszą korzyść.

Paulo Coelho